Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Agencja Uzbrojenia podpisała umowę na dostawę Mobilnego Modułu Dowodzenia Operacjami Powietrznymi

Fot. Agencja Uzbrojenia

21 sierpnia Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z konsorcjum polskich podmiotów sektora obronnego w sprawie dostawy Mobilnego Modułu Dowodzenia Operacjami Powietrznymi (MMDOP). Postępowanie w tej sprawie rozpoczęło się w lutym 2018 roku.

Ostatecznie do fazy składania ofert ostatecznych dotarło dwóch wykonawców. Pierwszym z nich było konsorcjum składające się z firmy KenBIT Sp. z o.o. wraz z ZAMET-GŁOWNO Sp. z o.o. Sp.k. (wartość 64,8 mln PLN brutto, gwarancja 48 miesięcy, wykonanie 24 miesiące od podpisania umowy). Duga wpłynęła z konsorcjum składającego się z PIT-Radwar S.A. wraz z WZŁ Nr 1 S.A. (98,4 mln PLN brutto, gwarancja 24 miesiące, termin wykonania 24 miesiące od podpisania umowy). Otwarcie ofert nastąpiło 15 maja – wówczas zamawiający ogłosił, że przewidziany budżet opiewa na kwotę 42 mln PLN brutto. Ostatecznie zamawiający znalazł dodatkowe środki budżetowe, co zaowocowało podpisaniem umowy z KenBIT Sp. z o.o. oraz ZAMET-GŁOWNO Sp. z o.o. Sp.k., co miało miejsce 10 sierpnia.

Szczegółowy opis wymagań jest niejawny, został udostępniony wyłącznie podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert wstępnych. MMDOP ma składać się z zestawu kontenerów wyposażonych w niezbędne urządzenia zasilające oraz systemy łączności i informatyczne. Ma umożliwiać precyzyjne śledzenie lotu statków powietrznych. Głównym zadaniem będzie kierowanie operacjami powietrznymi w warunkach poligonowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc