Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WZL nr 1 S.A. negocjują umowę serwisową

30 listopada Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o rozpoczęciu negocjacji z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 S.A. w sprawie zawarcia umowy na realizację usług serwisowych obejmujących śmigłowce eksploatowane przez Wojsko Polskie.

Przedmiotem umowy ma być wykonywanie usług serwisowych na śmigłowcach Mi-8, Mi-14, Mi-17 i Mi-24 oraz „innego sprzętu lotniczego” w latach 2019-2022. Negocjacje wyłącznie z WZL nr 1 S.A. są wynikiem analiz, które wskazały, że tylko powyższy podmiot (będący częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej) może wykonać zlecone usługi. Ma to związek z faktem posiadania wyłącznych praw do prac obsługowo-naprawczych na śmigłowcach Mi-8/14/17 oraz Mi-24. Co więcej, tego typu usługi prowadzone są na potrzeby Wojska Polskiego od lat.

Co zastanawia w komunikacie zamawiającego, to „inny sprzęt lotniczy” – WZL nr 1 S.A. specjalizują się w obsługach śmigłowców. Obok wymienionych w zamówieniu może to sugerować realizację usług serwisowych m.in. pokładowych Kaman SH-2G Super Seasprite. Śmigłowce W-3 Sokół oraz SW-4 Puszczyk są bowiem serwisowane przez producenta, czyli WSK PZL-Świdnik S.A.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc