Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Elektroniczne będą serwisować sprzęt Morskiej Jednostki Rakietowej

Fot. Tomasz Grotnik

6 kwietnia Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. z Zielonki zawarły umowę na serwisowanie i wsparcie techniczne sprzętu wojskowego systemu NSM-CDS będącego w wyposażeniu Morskiej Jednostki Rakietowej.

Wartość kontraktu wyniosła 35 mln PLN, zaś usługa będzie prowadzona w latach 2023-2025. Jest to kontynuacja poprzedniej umowy z 4 sierpnia 2020 roku, która obowiązywała do końca 2022 roku. W procedurze zastosowano negocjacje z wybranym podmiotem, co ma związek z faktem, że jedynie WZE S.A. dysponują potencjałem technicznym zdolnym do realizacji zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest serwisowanie i wsparcie techniczne wyrzutni pocisków NSM MLV, wozu dowodzenia dowódcy dywizjonu SCV, wozu dowodzenia dowódcy baterii BCV, wozu kierowania środkami walki CCV, samochodu transportowo-załadowczego TLV, ruchomego węzła łączności MCC MCCB, urządzenia do testowania rakiet BAT i pocisków przeciwokrętowych NSM (umowa nie obejmuje ich serwisu). Sprzęt trn wchodzi w skład systemu NSM-CDS (Naval Ship Missile - Coastal Defence System), który jest uzbrojeniem Morskiej Jednostki Rakietowej, wchodzącej w skład 3. Flotylli Okrętów w Gdyni. W ramach prac specjaliści WZE S.A. mają usuwać niesprawności i konserwować sprzęt wojskowy.

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A., w ramach zobowiązań offsetowych, wykonały projekt Centrum Produkcyjno-Serwisowego Pocisków Rakietowych NSM. Wcześniej wybudowano i uruchomiono Centrum Wsparcia Serwisowania i Zarządzania Konfiguracją Systemu NSM.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc