Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojsko Polskie nie kupi nowych pojazdów logistycznych

Fot. Łukasz Pacholski

27 marca 4. Regionalna Baza Logistyczna we Wrocławiu poinformowała o unieważnieniu dwóch postępowań przetargowych dotyczących zakupu pojazdów logistycznych dla Wojska Polskiego. Mowa o samochodach do przewozu pieczywa oraz chłodni.

W ramach pierwszego z wymienionych przetargów zamawiający poszukiwał dostawców do 58 pojazdów do przewozu pieczywa – powyższe zadanie podzielono na dwie osobne części obejmujące 30 egzemplarzy (w tym 15 w opcji) i 28 sztuk (w tym 14 w opcji). Dostawy zaplanowano w latach 2024-26. Ostatecznie zamawiający otrzymał trzy oferty, które przesłały Demarko S.A., Wanicki Sp. z o.o. oraz EWT Automotive Polska Sp. z o.o.. Każdy z nich złożył dokumentację do obu części. Powodem unieważnienia był fakt, że wszystkie oferty znacznie przekraczały zakładany budżet.

W przypadku pojazdów chłodni, zamawiający poszukiwał dostawców także 58 egzemplarzy, które także podzielono na dwie części: 30 sztuk (w tym 15 w opcji) i 28 sztuk (14 w opcji). Dostawy także zaplanowano w latach 2024-26. W tym przypadku do zamawiającego wpłynęły dwie oferty, które obejmowały obie części. Zostały przesłane przez Demarko S.A. oraz Wanicki Sp. z o.o.. Także w tym przypadku formalnym powodem unieważnienia jest brak środków budżetowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc