Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

W Czechach rozpoczęto prace przy działach samobieżnych DANA M2 dla Sił Zbrojnych Ukrainy

„Ukrspecexport” poinformował o pracach przy haubicoarmatach DANA zamówionych przez Ukrainę w zakładach „Excalibur Army” w Czechach. Fot. Ukrspecexport.

24 listopada ukraińska państwowa spółka „Ukrspecexport”, będąca upoważnionym pośrednikiem państwowym w prowadzeniu zagranicznej działalności gospodarczej w zakresie eksportu i importu produktów oraz usług militarnych i specjalnego przeznaczenia, poinformowała o prowadzeniu prac montażowych przy działach samobieżnych DANA M2 zamówionych przez Ukrainę.


Prowadzi je firma „Excalibur Army”, wchodzącą w skład holdingu „Czechoslovak Group”. Szybkie przystąpienie do realizacji zamówienia należy uznać za duży sukces, bowiem pierwsze wzmianki o zamiarze dokonania zakupu 152 mm dział samobieżnych na podwoziu kołowym DANA M2 przez ukraińskie Ministerstwo Obrony pojawiły się na początku listopada, zaś o samej transakcji 11 listopada.


Ukraina  zakupiła używane haubicoarmaty samobieżne vz.77 DANA, które w ramach umowy miałyby zostać doprowadzone do standardu DANA M2. W ramach umowy Ukraina kupiła nie tylko same działa samobieżne, ale też amunicję do nich (pojawiają się liczby od 1000 do 6000 naboi jednego lub dwóch typów) za prawdopodobnie 40 mln USD.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc