Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Unikalne prezenty dla żołnierza

Elegancki prezent dla żołnierza może być podziękowaniem za pełną poświęcenia służbę, wytrwałość, skuteczność, odwagę i profesjonalizm. Na służbę w Siłach Zbrojnych zdobywają się ludzie szlachetnej postawy, realizują ważną misję – chronią bezpieczeństwa Państwa Polskiego. Ogromna odpowiedzialność wymaga specjalnej oprawy.

Prezent na promocję oficerską

Idealnym pomysłem na prezent dla żołnierza z okazji awansu jest replika szabli z grawerowaną dedykacją. W ofercie Sklepu Ogniowego znajdą Państwo wiele modeli takich jak:

  • Szabla pamiątkowa BÓG HONOR OJCZYZNA wz 34 "Ludwikówka". Nazwa została zaczerpnięta od Huty „Ludwików”w Kielcach, w której była wytwarzana. Czasy świetności szabli przypadają na lata 1935-1939 kiedy to była używana przez polską kawalerię i policję konną II Rzeczypospolitej. Uznana za jedną z najlepszych polskich szabli bojowych.
  • Szabla pamiątkowa HONOR I OJCZYZNA wz21/22. Historia szabli oficerskiej sięga 1921 roku kiedy to została zatwierdzona rozkazem nr 280 ministra spraw wojskowych opublikowanym w Dzienniku Rozkazów nr 14 z 12 kwietnia 1921r. Charakterystyczny trawiony kartusz, po wewnętrznej stronie umieszczono godło oraz napis "Honor i Ojczyzna". Produkcja szabel miała miejsce w Fabryce Broni Siecznej Gabriela Borowskiego.
  • Szabla pamiątkowa AMOR PATRIAE NOSTRA LEX husarska. W oryginale polska szabla bojowa połączyła w sobie najlepsze elementy i atrybuty szabli węgierskiej i tureckiej. Była używana przez ciężkozbrojną jazdę Rzeczpospolitej XVII – elitarną husarię. Nazywana także "czarną szablą" ze względu na kolor skóry na rękojeści. Szabla charakteryzowała się detalem – obrączką, w którą wkładano kciuk. Szabla była stabilniejsza i trudno było ją wypuścić z dłoni. Replika szabli posiada krzywiznę wierną unikatowi.

Repliki szabli umieszczone są na tablo, wykończone szczotkowanym dębowym fornirem i okute mosiężnym kątownikiem. Uchwyty na szablę i pochwę są dębowe, zabezpieczone przed wyłamaniem. Klinga ozdobiona napisem Bóg Honor Ojczyzna lub innym. Repliki można zamówić bez napisów na klindze, dedykacja przewidziana jest na mosiężnej tabliczce.

Prezent na zakończenie służby w wojsku

Odejście ze służby na zasłużoną emeryturę to podniosła sytuacja, należy znamienicie ją celebrować i oddać szacunek. Doskonałym pomysłem będą mosiężne statuetki żołnierza, husarza czy wybitnych postaci takich jak Kościuszko na kamiennej podstawie z personalizowaną dedykacją. Precyzyjny laser graweruje w kamieniu tworząc eleganckie, pamiątkowe podziękowania. W ofercie znajdują się także gustowne dyplomy na podkładzie MDF i tabliczka wraz z godłem z laminatu. Świetną ideą na prezent dla wojskowego są również wykwintne trunki w ciekawych butelkach.

Upominek dla żołnierza

Urodziny, imieniny czy inne okazje to czas, aby pokazać mężowi, synowi czy bratu, że zawód jaki wybrał jest powodem do dumy.

Przeglądając ofertę Sklep Ogniowy możemy wybrać ubrania oraz wyposażenie taktyczne - idealne jako propozycja upominkowa:

  • Plecaki, latarki, noże
  • Bluza MCDU, kurtka softshell, polary
  • Bielizna termoaktywna

Wybrane rzeczy będą nawiązywały do pasji i podkreślały militarny charakter jego życiowej drogi i zainteresowań. W przypadku Wojskowej Straży Pożarnej, fachowcy ze sklepu strażackiego pomogą w wyborze sprzętu i umundurowania. Znajdą w nim Państwo także polary, koszulki, czapki, naszywki z personalizowanym haftem wojskowym.

Artykuł sponsorowany

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc