Zaloguj
reklama Helikon-Tex

UKWO-N do kosza

20 lutego Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że postępowanie przetargowe w sprawie dostawy Uniwersalnych Kontenerowych Warsztatów Obsługowo-Naprawczych (UKWO-N) zakończyło się unieważnieniem.

Procedura wyboru wykonawcy dostawy 15 UKWO-N (bez podwozi bazowych) oraz kolejnych 50 sztuk w opcji kontraktowej została ogłoszona 14 sierpnia. Ostatecznie do walki o powyższe zamówienie stanął jeden podmiot – konsorcjum składające się z ARMPOL Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Sp. z o.o. wraz z Janusz Kania Agregaty PEX-POOL PLUS. Za swoje usługi zażądało kwoty 27,6 mln złotych brutto. Otwarcie odbyło się 16 lutego. Wartość oferty przekroczyła jednak zakładany, na 22,5 mln złotych brutto, budżet i to było oficjalną przyczyną unieważnienia postępowania w dniu 20 lutego.

UKWO-N miał składać się z rozsuwanego kontenera 20-stopowego, którego wnętrze byłoby podzielone na trzy przedziały: techniczny, roboczy i socjalny. W jego wnętrzu miało znaleźć się miejsce na wyposażenie warsztatowe, aparaturę kontrolo-pomiarową oraz środki łączności, a dodatkowo hydrauliczne podpory z systemem poziomującym oraz urządzenie filtrowentylacyjne. Same podwozia bazowe, standardowe ciężarówki Wojska Polskiego, miały pochodzić z zasobów wojska bądź zamówione w osobnym postępowaniu.

(ŁP) Foto: ARMPOL
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc