Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Specjaliści Politechniki Gdańskiej będą wspierać ORP Kormoran

Politechnika Gdańska Centrum Morskich Technologii Militarnych zrealizuje usługę naprawy systemu przeciwminowego Głuptak znajdującego się na ORP Kormoran. Fot. Politechnika Gdańska

10 marca Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym wsparcia eksploatacji niszczyciela min ORP Kormoran. W ramach dwóch osobnych zadań poszukiwano usługodawcy, który dokona naprawy dwóch ważnych systemów pokładowych.

W ramach pierwszej części przetargu poszukiwano usługodawcy, który zrealizuje naprawę systemu przeciwminowego wykorzystującego pojazdy podwodne Głuptak. W drugim poszukiwano podmiotu, który naprawi miernik prędkości dźwięku Valeport Limited Midas SVP 49373. Ostatecznie jedynym podmiotem, który złożył ofertę w obu częściach była Politechnika Gdańska Centrum Morskich Technologii Militarnych. Łącznie wycena prac opiewa na kwotę 150 tys. PLN brutto i mieści się w zakładanym budżecie.

Obecność tylko powyższego wykonawcy nie powinna zaskakiwać. Jest to bowiem twórca i producent systemu Głuptak, który obecnie jest eksploatowany w Marynarce Wojennej, m.in. na ORP Kormoran. W niedalekiej przyszłości system trafi także na parę budowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku dwóch kolejnych niszczycielach min typu Kormoran II - przyszłych ORP Albatros oraz ORP Mewa.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Specjaliści Politechniki Gdańskiej będą wspierać ORP Kormoran”

  1. Warto by było pozyskać kolejną partię przynajmniej trzech niszczycieli min typu Kormoran 2 w docelowej dopracowanej konfiguracji a powinny być tańsze niż pierwsze pozyskane tego typu jednostki.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc