Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Współpraca spółki RADMOR i Politechniki Gdańskiej

Fot. Grupa WB

21 grudnia spółka RADMOR podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Gdańską w zakresie realizacji wspólnych projektów związanych z radiokomunikacją morską, systemami dowodzenia, bezzałogowymi systemami morskimi i innymi rozwiązaniami przeznaczonymi dla Sił Zbrojnych RP.

Od chwili założenia w roku 1947, historia spółki RADMOR związana jest z morzem i systemami łączności okrętowej. Choć przedsiębiorstwo z Gdyni w ciągu 76 lat działalności stopniowo koncentrowało się na wojskowej radiokomunikacji dla sił lądowych, to jednak nigdy nie zapomniało o swoich korzeniach.

Z tym większą satysfakcją można odnotować podpisanie listu intencyjnego między Politechniką Gdańską a spółką RADMOR, dotyczącego współpracy w projektowaniu, rozwoju i produkcji morskich platform rozpoznawczych i uderzeniowych, militarnej radiokomunikacji morskiej, systemów dowodzenia oraz innych rozwiązań przeznaczonych dla Sił Zbrojnych RP.

Politechnika Gdańska jest producentem i dostawcą pojazdów podwodnych, prowadzi również szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie rozwiązań morskich na rzecz bezpieczeństwa i obronności państwa. Uczelnia dysponuje niezbędnymi zasobami ludzkimi i materialnymi, infrastrukturą badawczą i naukową do wykonywania najbardziej skomplikowanych projektów.

Wchodząca w skład GRUPY WB spółka RADMOR z Gdyni, wspólnie z innymi podmiotami uczestniczy w programach bezzałogowych platform powietrznych, rozpoznawczych, wielozadaniowych i uderzeniowych oraz jest dostawcą środków łączności pola walki. Przedsiębiorstwo ma do tego niezbędne doświadczenie, infrastrukturę oraz zespoły inżynierskie i produkcyjne do seryjnego wytwarzania sprzętu wojskowego.

Wzajemna współpraca między Politechniką Gdańską a spółką RADMOR pozwoli uzyskać pożądany efekt synergii między przemysłem a nauką, zarówno w przeprowadzaniu badań i wykonywaniu projektów, jak również produkcji seryjnej zaawansowanych systemów.

Porozumienie jest elementem realizacji szerszej strategii GRUPY WB, w wyniku której nastąpiło rozszerzenie oferty czołowego polskiego producenta elektroniki wojskowej o platformę komunikacji okrętowej FONET-NAVY. System, oparty na sprawdzonych komponentach produkowanych seryjnie w tysiącach egzemplarzy, zadebiutował we wrześniu 2023 roku na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.

* * *

GRUPA WB jest zatrudniającym ponad dwa tysiące pracowników polskim producentem nowoczesnych rozwiązań technicznych, którego udziałowcem jest Polski Fundusz Rozwoju. Przedsiębiorstwo jest największym w Europie producentem sprawdzonych w warunkach bojowych bezzałogowych systemów powietrznych rodzin FT-5, FLYEYE oraz WARMATE. GRUPA WB działa globalnie na rynku systemów łączności, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa publicznego, transportu, energetyki, elektromobilności i obronności.

Źródło: informacja prasowa Grupy WB

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc