Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Saab zakończył produkcję podzespołów samolotu T-7A Red Hawk w Szwecji

Saab zakończył produkcję części do samolotów T-7A Red Hawk na terytorium Szwecji i przenosi ją do Stanów Zjednoczonych. Fot. Saab

16 czerwca koncern Saab poinformował o wysłaniu do Stanów Zjednoczonych ostatniego kompletu kadłuba przeznaczonego do odrzutowego samolotu szkolenia zaawansowanego T-7A Red Hawk, który został wyprodukowany na terytorium Szwecji. Zgodnie z planami, program będzie kontynuowany na terytorium Stanów Zjednoczonych.


Ogółem w zakładach Saaba w Linköping zbudowano dziewięć tylnych sekcji kadłuba – pięć przeznaczonych do samolotów przedseryjnych, a także dwie do maszyn demonstracyjnych oraz dwie przeznaczone do prób naziemnych. Ostatni komplet został wysłany w maju bieżącego roku i trafił do zakładów Boeinga w St. Louis, gdzie mieści się linia montażu ostatecznego T-7A Red Hawk. Kolejne sekcje mają być dostarczane z nowego zakładu produkcyjnego Saaba, który został zbudowany w West Lafayette w stanie Indiana.

Prezentacja pierwszego przedseryjnego samolotu T-7A Red Hawk miała miejsce w St. Louis 28 kwietnia bieżącego roku. Łącznie Departament Obrony Stanów Zjednoczonych planuje zamówienie 351 egzemplarzy seryjnych.

Obok zamówienia ze strony US Air Force globalny rynek może wygenerować sprzedaż około 2000 maszyn – wśród zainteresowanych państw wymienia się obecnie m.in. Australię, Serbię oraz Szwecję. Obok wersji szkolenia zaawansowanego Boeing analizuje możliwość wdrożenia do produkcji i oferty odmiany bojowej, która mogłaby pozwolić na zastąpienie lekkich samolotów odrzutowych klasy MiG-21 czy F-5.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc