Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Postępy programu lotniskowców typu Gerald R. Ford

29 października w stoczni Huntington Ingalls Industries w Newport News odbyła się uroczystość wodowania lotniskowca USS John F. Kennedy, drugiego przedstawiciela typu Gerald R. Ford, budowanego dla US Navy.

Powyższa, nieformalna, uroczystość wyprzedziła harmonogram o około 3 miesiące. Ma to związek z procesem budowy, który został zmodyfikowany po analizie doświadczeń związanych z budową prototypowego USS Gerlad R. Ford. Przypomnijmy, stępka została położona 22 sierpnia 2015 roku. Według planów 7 grudnia przewidziano uroczystość chrztu lotniskowca. Nie jest to jedyne ważne wydarzenie w życiu okrętu w październiku, 1 dnia tego miesiąca odbyło się formalne wprowadzenie na pokład członków załogi, którzy zaczynają poznawać okręt.

Po wydokowaniu, na początku przyszłego roku planowane jest położenie stępki pod trzeci lotniskowiec tego typu, który otrzyma nazwę USS Enterprise. Jego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2017 roku, a obecnie kończą się prace przy pierwszych sekcjach kadłubowych.

Program lotniskowców typu Gerald R. Ford to nie tylko postępy z budową kolejnych jednostek. 30 października, po pięciu dniach w morzu, do bazy Norfolk powrócił z prób stoczniowych prototypowy USS Gerald R. Ford. Dla jednostki i załogi było to pierwsze wyjście w morze po trwającym piętnaście miesięcy pobycie w stoczni – w tym czasie prowadzono różnorodne prace naprawcze czy modyfikacje wynikające z okresu intensywnych prób morskich po wcieleniu do służby.

(ŁP) Foto: US Navy
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc