Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Portugalia rozpoczyna formalne negocjacje w sprawie zakupu KC-390

9 czerwca władze w Lizbonie poinformowały, że rozpoczęły formalne negocjacje z koncernem Embraer w sprawie zakupu średnich samolotów transportowych KC-390.

Portugalczycy, którzy już wcześniej zawarli z brazylijskim producentem wstępną umowę, chcą pozyskać pięć maszyn z opcją na szóstą. Według władz podpisanie kontraktu może nastąpić jeszcze w bieżącym roku, czyniąc z Portugalczyków pierwszego eksportowego klienta na najnowszy produkt koncernu Embraer. Ujawnienie tej wiadomości w czerwcu powoduje, że KC-390 może być jednym z ciekawszych eksponatów na rozpoczynającym się za kilka dni Salonie Lotniczym w Paryżu. W przypadku Portugalii, obecnie poszukuje ona następców dla eksploatowanych obecnie Lockheed Martin C-130H Hercules.

Przypomnijmy, Embraer rozwija obecnie KC-390 na zamówienie Sił Powietrznych Brazylii, które mają kupić 28 samolotów. Dodatkowo pięć państw – Argentyna, Chile, Portugalia, Republika Czeska oraz Kolumbia zadeklarowały chęć zakupu, dzięki czemu przemysł tych państw uczestniczy w programie jako kooperant. Celem Embraera jest wejście na rynek średnich samolotów transportowych dla wojska, w tej roli ma stanowić bezpośredniego rywala dla Lockheed Martin C-130J Super Hercules.

(ŁP) Foto: Siły Powietrzne Brazylii
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc