Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Południowokoreański koncern Hanwha zawarł umowę o współpracy z US Army

Koncern Hanwha Defense podpisał umowę CRADA z DEVCOM AC. Być może ma to związek z rychłym wznowieniem programu pozyskania następcy bwp Bradley w US Army. Fot. Hanwha Defense

10 grudnia południowokoreański koncern Hanwha podpisał z Wojskami Lądowymi Stanów Zjednoczonych umowę o współpracy badawczo-rozwojowej (CRADA, Cooperative Research and Development Agreement).

US Army reprezentowało Centrum Uzbrojenia Dowództwa Rozwoju Zdolności Bojowych Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych (US Army Combat Capabilities Development Command Armaments Center, DEVCOM AC), zaś koncern Hanwha jego spółki zależne prowadzące działalność w obszarze obronności ‒ Hanwha Corporation i Hanwha Defense.

Jest to historyczny moment dla przemysłu Republiki Korei, ponieważ Hanwha to pierwsza tamtejsza firma, która podpisała umowę CRADA z US Army. Ponadto kontrakt ten może wzmocnić wzajemne stosunki polityczne (zwłaszcza sojusz obronny) między Seulem a Waszyngtonem. Sama umowa to mechanizm umożliwiający współpracę władz Stanów Zjednoczonych w zakresie badań i rozwoju z przemysłem, uczelniami i innymi podmiotami partnera niebędącymi instytucjami rządowymi.

W ramach umowy DEVCOM AC i Hanwha będą: prowadzić wspólne prace badawczo-rozwojowe w zakresie uzbrojenia i wyposażenia wojsk lądowych, wymieniać się doświadczeniami, wiedzą oraz własnością intelektualną. Wyniki wspólnych projektów mają pomóc w zaspokojeniu potrzeb obydwu państw, zwłaszcza w zakresie uzbrojenia i amunicji nowej generacji.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Południowokoreański koncern Hanwha zawarł umowę o współpracy z US Army”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc