Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Początek budowy przyszłego USS Fallujah

Fot. Huntington Ingalls Industries

20 grudnia korporacja stoczniowa Huntington Ingalls Industries poinformowała, że w stoczni mieszczącej się w Pascagouli w stanie Missisipi odbyła się uroczystość palenia blach przeznaczonych do budowy śmigłowcowca desantowego USS Fallujah (LHA 9).


W ramach początku procesu rozpoczęto cięcie ponad 100 ton stali, która posłuży do budowy sekcji okrętu. Przyszły USS Fallujah to czwarta jednostka typu America, podobnie jak znajdujący się w budowie przyszły USS Bougainville (LHA 8), będzie reprezentować wersję Flight I – główną różnicą w stosunku do pierwszej party zbudowanej według konfiguracji Flight 0 (USS America oraz USS Tripoli), jest przeprojektowanie kadłuba w celu wygospodarowania przestrzeni na dok dla środków amfibijnych oraz zmiana konfiguracji pomieszczeń wewnątrzkadłubowych. Główny kontrakt na budowę okrętu zawarto 27 października bieżącego roku.

Według długofalowych planów Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, w ciągu najbliższych lat US Navy zamówi przynajmniej jedenaście okrętów typu America. Taka liczba pozwoli na gruntowną modernizację sił amfibijnych opartych obecnie na śmigłowcowcach desantowych typu Wasp. Nie można wykluczyć przyspieszenia programu, co jest związane z utratą (w 2020 roku) USS Bonhomme Richard (LHD 6), który został zniszczony w pożarze w San Diego w lipcu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc