Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pierwsza umowa wykonawcza konsorcjum PGZ-WWR

Fot. PGZ S.A.

Konsorcjum PGZ-WWR, odpowiedzialne za dostawy elementów systemu uzbrojenia Wieloprowadnicowych Wyrzutni Rakietowych dla Sił Zbrojnych RP pozyskało od Agencji Uzbrojenia kontrakt na dostawy w latach 2023-2024 pojazdów oraz podwozi specjalnych do przedmiotowego systemu uzbrojenia. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 330 mln PLN.

Pierwsza Umowa Wykonawcza obejmuje dostarczenie łącznie 59 podwozi specjalnych oraz pojazdów amunicyjnych w pełni wyprodukowanych przez Jelcz sp. z o.o., które stanowić będą nośnik zarówno dla pozyskiwanych z Korei Południowej wyrzutni K239 Chunmoo jak i zamawianych w Stanach Zjednoczonych systemów HIMARS. W tej liczbie znajdzie się: 19 pojazdów amunicyjnych do przewozu rakiet T28 TS ASV-H i 18 pojazdów amunicyjnych do przewozu rakiet T82 TS ASV-K, 18 podwozi specjalnych przystosowanych do montażu modułu wyrzutni LM K-MRLS – TS K-MRLS T45 oraz 4 podwozia na potrzeby prototypów kolejnych wersji pojazdów specjalnych.

Fot. Jelcz Sp. z o.o.

Jednocześnie, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. wraz z pozostałymi Członkami Konsorcjum, gotowa jest do podjęcia dalszych rozmów z resortem obrony narodowej nad kolejnymi zadaniami, które sukcesywnie będą wdrażane do Sił Zbrojnych RP w ramach Umowy Ramowej.

Miesiąc od zawarcia umowy podpisujemy pierwszy kontrakt wykonawczy w jednym z największych programów, w jaki zaangażowana jest nasza grupa. Dla powodzenia tego projektu modernizacji naszej armii kluczowe są porozumienia dotyczące rozwoju naszych kompetencji w zakresie techniki rakietowej, które pozwolą nam produkować pociski dla Sił Zbrojnych RP i naszych sojuszników w zakładach Polskiej Grupy Zbrojeniowej – powiedział Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ S.A.

Fot. Jelcz Sp. z o.o.

Oprócz zakontraktowanych dziś elementów, które dostarczane będą przez Polską Grupę Zbrojeniową wymienić można m.in. wozy dowodzenia i łączności oraz systemy radiolokacyjne. Do zadań konsorcjum PGZ-WWR należy będzie integracja krajowych elementów z zagranicznymi produktami oraz ustanowienie potencjału do ich napraw oraz serwisu w cyklu życia tych produktów.
W skład Konsorcjum PGZ-WWR wchodzi: PGZ S.A. (lider), Huta Stalowa Wola S.A., Jelcz sp. z o.o., Rosomak S.A., Wojskowe Zakłady Łączności nr 1 S.A. oraz PIT-RADWAR S.A. W projekcie, w charakterze poddostawców uczestniczyć będą również inne przedsiębiorstwa z Grupy oraz podmioty krajowego przemysłu obronnego.

Fot. Jelcz Sp. z o.o.

Wraz z rozwojem projektu przewidywane jest ustanowienie zdolności produkcyjnych kluczowych komponentów i podzespołów pozyskiwanych wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych w wybranych spółkach Grupy Kapitałowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Źródło: Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc