Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

"Metinvest" wspiera Ukrainę w drodze do zwycięstwa

Wojna na Ukrainie toczy się nie tylko na polach bitewnych: cały kraj walczy o swoje istnienie. Zwykli ludzie i różnej wielkości firmy starają się pomóc sobie nawzajem w przetrwaniu i drodze do zwycięstwa. Rinat Achmetow jest znanym ukraińskim przedsiębiorcą, który aktywnie uczestniczy w tych procesach. Jego aktywa,, grupa SCM oraz klub piłkarski Szachtar, zjednoczyły się by walczyć ze wspólnym wrogiem. W ciągu zaledwie półtora roku wojny, firmy Achmetowa przeznaczyły ponad 197 milionów dolarów na potrzeby wojska i ludności cywilnej, jak podano w materiale.

Główne projekty humanitarne

"Saving Lives" jest jednym z ważnych projektów, który powstał z inicjatywy Fundacji Rinata Achmetowa. Aktywnie przyciąga on fundusze od zagranicznych darczyńców, jednoczy ruchy wolontariuszy i fundacje. W ramach projektu, ponad 4000 ton żywności i produktów higienicznych zostało już dostarczonych ludziom dotkniętym wojną.

Innym obszarem pomocy jest opłacanie protez dla żołnierzy i cywilów, którzy stracili kończyny w wyniku działań wojennych. We współpracy z projektem “Protez Hub” udało się już pomóc wielu osobom w powrocie do codziennego życia. Ponadto, "Saving Lives" i "Protez Hub" uruchomiły portal edukacyjny i zorganizowały szkolenia offline dla lekarzy.

Kolejnym ważnym projektem jest "Niezłomna Mama", która w partnerstwie z Fundacją "Saving Lives" zajmuje się rehabilitacją psychologiczną matek i dzieci dotkniętych wojną.

Pomoc zgodnie z potrzebami frontu

Ponieważ firmy Metinvest to przede wszystkim przemysł metalurgiczny, ich produkty były potrzebne od samego początku wojny. Kruszony kamień i piasek, łańcuchy przeciwpancerne i żywopłoty, sprzęt saperski i piece były dostarczane na linię ognia w ogromnych ilościach. Kiedy w pierwszych miesiącach inwazji na pełną skalę okazało się, że ukraińskiej armii bardzo brakuje pancerzy, producenci stali z Metinvest wynaleźli nowy mocny i lekki stop. Został on wykorzystany do produkcji płyt, które do tej pory uratowały życie ponad stu ukraińskim żołnierzom. Kolejnym wynalazkiem są modułowe ziemianki, które mogą chronić przed pociskami, a jednocześnie są wygodne do zamieszkania.

Nowy produktem inżynierów metalurgów są systemy ochronne, tak zwane "łapacze lancetów". Więcej informacji na temat tej unikalnej konstrukcji można znaleźć na stronie https://www.wnp.pl/przemysl-obronny/ukraina-dostanie-nowa-ochrone-przed-dronami,747874.html.

Aby wzmocnić ukraińskie wojska i pomóc im wyzwolić ojczystą ziemię, firmy Rinata Achmetowa nabywają to, czego nie mogą wyprodukować: drony, kamery termowizyjne, radia i samochody.

Artykuł powstał przy wykorzystaniu materiałów z https://poland.us/strona,87,44500,0,metinvest-wydal-prawie-pol-miliarda-zlotych-na-wsparcie-ukrainy-w-ciagu-18-miesiecy-wojny.html.

Artykuł sponsorowany

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc