Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne M88A2 dla Kuwejtu

11 października Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Kuwejtu partii gąsienicowych wozów zabezpieczenia technicznego BAE Systems M88A2 Hercules oraz usług dodatkowych.

Całość wyceniono na maksymalną kwotę 281 mln dolarów i przesłano w celu dalszego procesu autoryzacji (zgodnego z procedurą FMS) do Kongresu Stanów Zjednoczonych. W ramach upublicznionej dokumentacji wiadomo, że Kuwejt jest zainteresowany zakupem dziewiętnastu wozów M88A2 Hercules oraz usługą modernizacji i przeglądów obecnie eksploatowanej floty M88A2 (czternaście egzemplarzy).

Produkowane przez BAE Systems wozy zabezpieczenia technicznego M88A2 Hercules są eksploatowane w siłach zbrojnych Kuwejtu jako pojazdy wsparcia dla czołgów podstawowych M1A2 Abrams. W podobnej roli służą także w siłach zbrojnych innych państw – Iraku, Egiptu, Australii oraz Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo są także oferowane na eksport innym państwom świata, w ten sposób trafiły także do Libanu oraz Tajlandii. Także w Polsce są przedmiotem promocji, gdyż Wojsko Polskie potrzebuje nowych wozów tej klasy zdolnych do współpracy z flotą czołgów podstawowych Leopard 2.

(ŁP) Foto: US Army
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc