Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

JAŚMIN w ciągłym rozwoju

14 sierpnia 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o udzieleniu zamówienia na modyfikację Zintegrowanych Węzłów Teleinformatycznych (ZWT) JAŚMIN, która będzie prowadzona przez ich znanego twórcę, producenta i podmiot dynamicznie rozwijający te wyroby – spółkę TELDAT.

Ten specjalistyczny sprzęt (wraz z jego licznym oprogramowaniem specjalnie zaprojektowanym dla wojska) jest od kilkunastu lat z powodzeniem eksploatowany przez Siły Zbrojne RP, w tym był i jest wykorzystywany w dużej ilości misji i ćwiczeń zagranicznych. Otrzymał też wyjątkowo dużą ilość m.in.: pozytywnych opinii ze strony użytkowników oraz żołnierzy innych państw świata, a także liczących się wielu nagród oraz wyróżnień.

Specjaliści bydgoskiego TELDAT-u zajmą się modyfikacją kolejnych 40 zestawów ZWT JAŚMIN, pochodzących z pierwszych dostaw (w tym uzupełnieniem ukompletowania niektórych z nich po eksploatacji bojowej), którą zaplanowano do realizacji w latach 2018-2019. Ostateczny koszt wykonania tego przedsięwzięcia zostanie określony po zakończeniu przedmiotowego postępowania. O wyborze TELDAT-u jako usługodawcy zdecydował fakt, że spółka ta jest wyłącznym autorem i właścicielem dokumentacji technicznej powyższych wyrobów techniki wojskowej, w tym ich oprogramowania. Zapewne przyczyniło się też do tego to, że ww. firma przez ostatnie kilka lat nienagannie wykonywała na rzecz Wojska Polskiego podobne modyfikacje ZWT JAŚMIN i w ciągu wielu lat na tym samym poziomie realizowała np. serwis tych specjalistycznych rozwiązań.

(ŁP) Foto: TELDAT
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “JAŚMIN w ciągłym rozwoju”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc