Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dwunastu chętnych do opancerzonego Mustanga

5 grudnia Rzecznik Prasowy Inspektoratu Uzbrojenia poinformował, że do postępowania przetargowego dotyczącego zakupu samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności w wersji opancerzonej zgłosiło się dwunastu wykonawców.

Zamawiający wyznaczył termin do składania wniosków na 26 listopada. Ostatecznie lista obejmuje – konsorcjum Glomex MS Polska Sp. z o.o. i Glomex MS s.r.o., AMZ Kutno S.A., Dom Samochodowy Germaz Sp. z o.o., Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., konsorcjum H.Cegielski Poznań S.A. oraz Arquus SAS, konsorcjum Zamet Głowno, Adam Pruski, Zdzisław Łuczak Sp. j. oraz Composhield A/S, konsorcjum PHO Sp. z o.o. wraz z Concept Sp. z o.o., konsorcjum Rosomak S.A. wraz z  Auto-Podlasie Sp. z o.o. i UPBW Bartłomiej Woźniak, konsorcjum Team Marek Pasierbski wraz z Centigon France SAS, Siltec Sp z o.o., Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.S. i Zeszuta Sp. z o.o..

Przetarg na zakup samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności w wersji opancerzonej został ogłoszony we wrześniu 2019 roku. W jego ramach Inspektorat Uzbrojenia planuje kupić 22 egzemplarze z opcją na 19 kolejnych. Dopuszczalna masa nie może przekraczać 5000 kg, a wnętrze powinno być przystosowane do przewozu pięciu osób (w tym kierowcy).

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc