Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Chrzest USCGC Stone

29 lutego w stoczni Huntington Ingalls Industries w Pascagoula odbyła się uroczystość chrztu kutra patrolowego USCGC Stone – dziewiątej jednostki typu Legend budowanej dla US Coast Guard.

Matką chrzestną została Laura Cavallo, wnuczka po komandorze Elmerze Stone, który był jednym z dwóch pilotów Straży Wybrzeża, którzy w 1919 dokonali przelotu transatlantyckiego. Budowa kutra rozpoczęła się we wrześniu 2018 roku, kiedy odbyła się uroczystość położenia stępki. Wodowanie jednostki odbyło się 4 października 2019 roku, a według planów wcielenie do służby nastąpi w 2021 roku. Pierwszym portem macierzystym w Charleston – łącznie ma tam stacjonować pięć kutrów typu Legend.

Przy okazji uroczystości komendant US Coast Guard poinformował, że w ciągu ostatnich czterech lat kutry typu Legend przyczyniły się do przechwycenia 900 tys. kg narkotyków.

Łącznie dla US Coast Guard otrzyma jedenaście kutrów typu Legend – obecnie w linii znajduje się osiem z nich. Pozostałe trzy są w różnych stadiach budowy. Pomimo nazwy „kuter”, Legendy mają wyporność 4500 ton i długość 127 metrów. Zapasy pozwalają na realizację rejsów oceanicznych o długości do 60 dni. Zasięg wynosi 12 tys. mil morskich bez tankowania, a załoga składa się z 113 osób.

(ŁP) Foto: Huntington Ingalls Industries
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc