Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Bahrajn bliżej nowych F-16

30 marca prasa amerykańska poinformowała, że Departament Stanu wydał zgodę na eksportową sprzedaż wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon do Bahrajnu.

Według dostępnych informacji, pakiet ma objąć dziewiętnaście samolotów wraz z pakietem wyposażenia dodatkowego, co ma kosztować emirat około 2,7 mld dolarów. W ciągu najbliższych dni stosowna dokumentacja ma trafić do Kongresu – wówczas zostanie także upubliczniona na stronach agencji DSCA i da odpowiedź o szczegółach. Obecnie nic nie wskazuje na to, aby przy okazji kontraktu Bahrajn chciał zmodernizować posiadane F-16C/D Block 40 do standardu V, co negocjowano wcześniej – być może na przeszkodzie stoją koszty, według prasy amerykańskiej liczące około 1,3 mld dolarów.

W chwili obecnej lotnictwo wojskowe Bahrajnu dysponuje dwudziestoma F-16C/D spośród 22 dostarczonych przez Stany Zjednoczone. Dwa utracono w katastrofach w 2003 oraz 2015 roku. W przypadku podpisania kontraktu ich dostawa zostanie (najprawdopodobniej) zrealizowana około 2020 roku, wówczas ma ruszyć nowa linia montażowa w Greenville, gdzie trafi po przenosinach z Fort Worth.

(ŁP) Foto: Siły Powietrzne Bahrajnu
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc