Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amerykanie kontynuują wsparcie dla Ukrainy

Fot. USAF

26 października amerykański Departament Obrony poinformował o zatwierdzeniu, przez administrację prezydenta Joe Bidena, kolejnego pakietu pomocy wojskowej dla walczącej Ukrainy. Ma on wartość do 150 mln USD.

Jak wskazuje komunikat Departamentu Obrony, cały pakiet pochodzi z zapasów amerykańskich Sił Zbrojnych. W jego ramach Kijów otrzyma przeciwlotnicze pociski rakietowe Stinger, kierowane pociski przeciwlotnicze do zestawów NASAMS (AIM-9M Sidewinder oraz najprawdopodobniej AIM-120 AMRAAM), amunicję do rakietowych systemów artyleryjskich HIMARS/MLRS, amunicję artyleryjską kalibrów 105 oraz 155 mm, przeciwpancerne pociski kierowane FGM-148 Javelin oraz TOW, ponad 2 mln sztuk amunicji strzeleckiej różnych kalibrów, urządzenia noktowizyjne, wyposażenie saperskie, wyposażenie indywidualne przeznaczone do warunków zimowych, części zamienne do już dostarczonego sprzętu.

Jak wskazuje Departament Obrony, to już 49. pakiet pomocowy dla walczącej Ukrainy. Ogólna wartość amerykańskiej pomocy zbliża się już do 44 mld USD. W kolejnych miesiącach można spodziewać się kolejnych ważnych wydarzeń związanych z pomocą, co jest związane ze zmianami w Kongresie – orędownicy utrzymania oraz zwiększenia pomocy nawołują bowiem do kontynuowania wysiłku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc