Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

A-10 Thunderbolt II posłużą dłużej

9 lutego Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o zamiarze przeprowadzenia w bieżącym roku postępowania przetargowego dotyczącego wyboru dostawcy ponad stu kompletów nowych skrzydeł dla samolotów szturmowych A-10 Thunderbolt II.

W ostatnich tygodniach pojawiły się pytania dotyczące przyszłości obecnie eksploatowanej floty samolotów powyższego typu, które nie przeszły zabiegów wymiany skrzydeł – w latach 2007-2017 zabieg przeszło 173 maszyn, które mają służyć kolejnych 20 lat. Los pozostałych 109 sztuk pozostawał w zawieszeniu, część analityków wskazywała, że zostaną wycofane ze służby ze względów oszczędnościowych. Ostatecznie Departament Obrony podjął decyzję o uruchomieniu programu wyboru dostawcy skrzydeł.

Według planów przetarg ma rozpocząć się 3 kwietnia, a dostawcy będą mieli czas na składanie ofert do 5 czerwca. Wybór i podpisanie kontraktu ma nastąpić do 25 marca 2019 roku – umowa ma dotyczyć do 116 kompletów skrzydeł. Postępowanie przetargowe jest wymagane, gdyż według władz wojskowych, Boeing (dostawca skrzydeł w latach 2007-2017) zdecydował się o nie kontynuowaniu prac w projekcie.

(ŁP) Foto: Boeing
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc