Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

45th European Rotorcraft Forum

W dniach 17-19 września 2019 r. na Politechnice Warszawskiej w budynku Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferu Technologii PW odbędzie się międzynarodowa konferencja - 45th European Rotorcraft Forum.

Jest to najważniejsza konferencja z dziedziny wiropłatów organizowana w Europie corocznie, cyklicznie kolejno w jednym z sześciu krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii i Rosji. W tym roku Polska jako siódmy kraj dołącza do grona organizatorów konferencji. Główni organizatorzy Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa oraz Uczelniane Centrum Badawcze Lotnictwa i Kosmonautyki zgromadzili ponad 200 naukowców oraz inżynierów zajmujących się tematyką wiropłatów z całego świata.

Konferencja zostanie otworzona przez Prorektora PW do spraw Nauki prof. dr hab. Rajmunda Bacewicza. Następnie sesje tematyczne poprzedzone będą wykładami plenarnymi wygłoszonymi przez z Stefan’a Thomé z Airbus Helicopters, Lucę Medici oraz Michell’a Arrę z Leonardo Helicopters oraz Sebastien’a Dubois z Clean Sky 2 JU. Specjalną sesję dedykowaną programowi CleanSky programu ramowego UE Horyzont 2020 poprowadzi Pan Andrzej Podsadowski – Project Officer w programie CleanSky. Po plenarnych referatach goście zostaną zaproszeni na teren przez budynkiem CZIT, aby wziąć udział w specjalnym wydarzeniem – lądowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – EC135.

Konferencja zgromadzi grono naukowców, inżynierów, badaczy oraz użytkowników z ponad 23 krajów świata, specjalizujących się w zagadnieniami związanymi z tematyka śmigłowców i wiropłatów. W trakcie 3-dniowej konferencji zostanie wygłoszonych ponad 120 referatów w 39 sesjach tematycznych. Zagadnienia jakie będą poruszane na konferencji to głownie: aerodynamika, mechanika lotu, dynamika, ale również szybko rozwijające się zagadnienia z zakresu systemów bezzałogowych czy symulacji i bezpieczeństwa. Podczas konferencji zostaną również wygłoszone dwa najlepsze referaty wyróżnione na konferencjach – Asian/Australian Rotorcraft Forum oraz Annual Forum organizowane przez Vertical Flight Society w Stanach Zjednoczonych.

Konferencja zakończy się dwoma wizytami technicznymi do WSK PZL-Świdnik SA oraz do Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

międzynarodowa konferencja - 45th European Rotorcraft Forum

Międzynarodowa konferencja - 45th European Rotorcraft Forum

 

(PW) Foto: Politechnika Warszawska
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc