Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Remontowa Shipbuilding S.A. z umową na prace przy okrętach rozpoznawczych

8 listopada Inspektorat Uzbrojenia poinformował o wyborze oferty w postępowaniu przetargowym dotyczącym modernizacji wyposażenia okrętów rozpoznawczych oraz naprawy głównej jednego z nich.

Postępowanie przetargowe uruchomiono 30 maja 2016 roku i miało charakter ograniczony. Jego celem było wyłonienie realizatora montażu i integracji nowych systemów rozpoznawczych na obu eksploatowanych przez Marynarkę Wojenną okrętach rozpoznawczych (ORP Nawigator oraz ORP Hydrograf), a także naprawę główną i dokową drugiego z nich.

Ostatecznie jedynym oferentem było konsorcjum składające się z Gdańskiej Stoczni Remontowa S.A. wraz z firmami KenBIT Koenig i Wspólnicy Sp. J. oraz AM Technologies Sp. z o.o. Sp. K. – otrzymała ona 100% punktów możliwych do zdobycia (cena oraz okres gwarancji). W ramach modernizacji wyposażenia dojdzie do montażu na obu okrętach nowych systemów ESM wraz z szerokopasmowymi systemami rozpoznania. Dodatkowo na pokładzie ORP Hydrograf zainstalowany zostanie system dowodzenia rozpoznania, system odbiorczo-antenowy oraz elektrooptyczna głowica obserwacyjna.

Najprawdopodobniej będą to ostatnie poważne prace związane z utrzymaniem w linii obu okrętów rozpoznawczych. Obecnie prowadzony jest bowiem proces mający na celu przygotowanie planów budowy następców, kryjących się pod kryptonimem Delfin, które mają wejść do służby w drugiej połowie lat 20. bieżącego wieku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc