Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Przyszły USS Frank E. Petersen Jr. opuścił stocznię

Niszczyciel Frank E. Petersen Jr. (DDG 121) opuścił stocznię w Pascagouli i rozpoczął rejs dostawczy. Fot. Huntington Ingalls Industries

13 kwietnia amerykański koncern stoczniowy Huntington Ingalls Industries poinformował, że niszczyciel Frank E. Petersen Jr. (DDG 121) opuścił stocznię w Pascagouli w stanie Missisipi. Jednostka rozpoczęła rejs dostawczy do Pearl Harbor na Hawajach.


Zgodnie z komunikatem stoczniowym, w drodze na Hawaje ma zawinąć do Charleston w Południowej Karolinie, gdzie w maju odbędzie się uroczyste wcielenie do służby. DDG 121 to 33. niszczyciel typu Arleigh Burke, który został dostarczony US Navy przez stocznię HII w Pascagouli – formalny odbiór przez zamawiającego miał miejsce 30 listopada 2021 roku.

Frank E. Petersen Jr. (DDG 121) został zamówiony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w czerwcu 2013 roku, a uroczyste położenie stępki odbyło się 21 lutego 2017 roku. Wodowanie miało miejsce 18 lipca 2018 roku. Patronem niszczyciela jest Frank E. Petersen - zmarły w 2015 roku generał Korpusu Piechoty Morskiej, weteran wojen w Korei i Wietnamie. Był pierwszym czarnoskórym pilotem oraz generałem tej formacji amerykańskich sił zbrojnych. DDG 121 należy do wersji Flight IIA TI, która charakteryzuje się częściowym zastosowaniem nowej generacji komponentów przewidzianych dla najnowszego wariantu Flight III. Ogółem seria liczy dziesięć jednostek, cztery z nich budowane są właśnie w Ingalls Shipbuilding w Pascagouli.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc