Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Portugalia kończy negocjacje w sprawie KC-390

8 czerwca Ministerstwo Obrony Portugalii poinformowało o finiszu negocjacji związanych z zakupem dla lotnictwa tego państwa średnich samolotów transportowych Embraer KC-390, co oznacza, że będzie to pierwszy eksportowy sukces brazylijskiej konstrukcji na rynkach.

Decydenci nie określają daty podpisania kontraktu, co może być uwarunkowane czynnikami politycznymi. Lizbona chce kupić pięć samolotów z opcją na szósty, a dodatkowo mowa o symulatorze do szkolenia naziemnego. KC-390 mają zastąpić w linii obecnie eksploatowane Lockheed Martin C-130 Hercules – udział Portugalii w programie budowy i rozwoju KC-390 datuje się od 2011 roku. Już wówczas zakładano, że przemysłowy udział będzie oznaczać zakup w przyszłości.

Obecnie Embraer kończy program badawczo-rozwojowy KC-390, który ma otworzyć drogę do dostaw pierwszych seryjnych samolotów do Sił Powietrznych Brazylii. Poza Portugalią wstępną deklarację zakupu KC-390 złożyły także Republika Czeska, Argentyna, Kolumbia oraz Chile, jednak żadne z nich nie rozpoczęło negocjacji zakupowych. Konstrukcja uczestniczy także w postępowaniu przetargowym w Nowej Zelandii. Dodatkowo zainteresowanie konstrukcją wyrażają operatorzy cywilni – SkyTech oraz Correios.

(ŁP) Foto: Siły Powietrzne Brazylii
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc