Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Policja w Phoenix kupuje nowe śmigłowce Airbusa

Policja w Phoenix zamówiła na swoje potrzeby pięć nowych śmigłowców Airbus H125. Fot. Airbus

16 września koncern Airbus poinformował o podpisaniu umowy z Departamentem Policji miasta Phoeinx w Arizonie w Stanach Zjednoczonych w sprawie zakupu i dostawy pięciu wielozadaniowych śmigłowców H125. Pierwsze z nich mają zostać dostarczone w 2022 roku.

Wybór konstrukcji Airbusa został poprzedzony analizami produktów znajdujących się na rynku. Wśród kluczowych czynników jest możliwość operowania w środowisku, gdzie występują wysokie temperatury. Nie bez znaczenia był także fakt dotychczasowych, pozytywnych ocen z eksploatacji już posiadanych śmigłowców powyższej rodziny. Pomimo swojego europejskiego rodowodu, dostawy zostaną zrealizowane przez zakłady Airbus Helicopters Inc. znajdujące się w Columbus w stanie Missisipi.

Policja w Phoenix eksploatuje dziewięć śmigłowców. Flota obejmuje pojedynczego Leonardo AW109 (przeznaczonego do zabezpieczenia operacji poszukiwawczo-ratowniczych), trzy Leonardo AW119 oraz pięć Airbus H125. Nie można wykluczyć, że nowe zakupy mają na celu wymianę części dotychczas eksploatowanych wiropłatów.

Śmigłowce H125 są popularnymi wiropłatami wśród służb porządku publicznego w Stanach Zjednoczonych. Dzięki atrakcyjnej cenie oraz kosztom eksploatacji są często kupowane przez różnorodne organy bezpieczeństwa publicznego. Według danych, ponad połowa maszyn tej klasy eksploatowanych w Ameryce Północnej w jednostkach policyjnych to właśnie H125.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc