Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe środki łączności na polskie lotniska

31 lipca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o prowadzeniu negocjacji z firmą Rohde & Schwarz Österreich GmbH w sprawie zakupu, dostaw i uruchomienia na polskich lotniskach wojskowych kolejnej partii radiostacji VHF/UHF M3SR serii 4400. 

Przedmiotem negocjacji, które rozpoczęły się w maju bieżącego roku, jest zakup 25 kompletów radisotacji VHF/UHF M3SR serii 4400, które trafiłyby do baz lotniczych w Poznaniu, Łasku, Powidzu, Malborku oraz Mińsku Mazowieckim. Dodatkowo umowa ma objąć zestawy części zamiennych. Cały pakiet, według Inspektoratu Uzbrojenia, ma kosztować około 28 mln złotych bez VAT. 

Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym oferentem zostało umotywowane utrzymaniem standaryzacji w powyższym segmencie wyposażenia. Obecnie w Wojsku Polskim jest eksploatowanych 66 kompletów radiostacji tego typu. Zamówienie kolejnych pozwoli na utrzymanie ciągłości logistycznej i szkoleniowej, nie mówiąc o braku potrzeby integracji urządzeń różnych producentów, co mogłoby spowodować dodatkowe koszty. 

Pierwsze radiostacje VHF/UHF M3SR serii 4400 zostały zamówione w 2008 roku. Dotychczas ostatni kontrakt pomiędzy stronami został zawarty w maju 2018 roku - wówczas, za kwotę 11 mln złotych bez VAT, zamówiono piętnaście kompletów urządzeń, które trafiły na pokłady jednostek plywających Marynarki Wojennej. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Rohde & Schwarz Österreich GmbH
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc