Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kormoran na Morzu Północnym

Po zakończeniu obchodów Święta Morza połączonych ze stuleciem utworzenia Marynarki Wojennej niszczyciel min ORP Kormoran opuścił, po raz pierwszy, wody Morza Bałtyckiego i skierował się na Morze Północne.

Okręt 26 czerwca zawinął do Kilonii, a po jej opuszczeniu rozpoczął ćwiczenia na wodach Morza Północnego. Co ważne, obok prób i szkolenia personelu pierwszy rejs na zachód ma także czynnik handlowy – według planów okręt ma bowiem być jednym z gości święta floty w belgijskiej bazie morskiej w Zeebrugge. Jak wiadomo, Belgowie (we współpracy z Holendrami) rozpoczęli prace nad poszukiwaniem następców dla obecnie eksploatowanych niszczycieli min typu Tripartite. Obecność polskiego niszczyciela min w Belgii będzie więc okazją do prezentacji jego możliwości potencjalnym klientom.

Obecnie Remontowa Shipbuilding S.A. wraz z członkami konsorcjum przygotowuje się do rozpoczęcia budowy drugiego okrętu dla Marynarki Wojennej. Według dostępnych informacji uroczyste palenie blach zaplanowano na wrzesień. Dodatkowo stocznia rozpoczęła działania marketingowe ukierunkowane na zdobycie zainteresowania i zleceń eksportowych – wśród potencjalnych kierunków wymienia się właśnie Belgię oraz Holandię.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kormoran na Morzu Północnym”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc