Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne fundusze na rozbudowę bazy w Darłowie

Nowe hangary 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie oczekują na docelowe śmigłowce. Obecnie to jeden z elementów wskazujący, że modernizacja bazy zmierza ku końcowi. Fot. Łukasz Pacholski

17 listopada 17. Terenowy Oddział Lotniskowy w Gdańsku poinformował o podpisaniu umowy z firmą Warbud S.A. w sprawie budowy wielofunkcyjnego budynku eskadry lotniczej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w bazie lotniczej w Darłowie.

Umowa została zawarta 6 listopada i ma wartość całkowitą 52 mln PLN z VAT. Oferta firmy Warbud S.A. pokonała jednego konkurenta. Obiekt, o całkowitej powierzchni 4018,12 metrów kwadratowych, ma służyć Grupie Lotniczej 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie do funkcji biurowych, sztabowych, magazynowych oraz obsługi i zaplecza lotów. Poza budową wykonawca ma zrealizować budowę układu dróg i ciągów pieszych, parkingu na 72 miejsca postojowe, wiaty na rowery, altany oraz niezbędnych przyłączy i rozbiórkę dotychczasowej sieci i ciągów komunikacyjnych.

Jest to kolejny etap modernizacji i rozbudowy 44. Bazy Lotnictwa Morskiego w Darłowie. Pierwsza faza była realizowana od 2015 roku, kiedy podpisano umowy na budowę nowych hangarów, dróg kołowania oraz nowych budynków (obsługi technicznej lotniska, kotłownię, płyty postojowej). Dodatkowo zmodernizowano część istniejących budynków zaplecza technicznego obsługi lotniska. W planach znajdują się jeszcze inne obiekty, w tym budynek dla symulatora. Większość prac zostało zrealizowanych do 2020 roku.

Baza Lotnictwa Morskiego w Darłowie ma być domem dla wielozadaniowych śmigłowców Leonardo AW101, które w liczbie czterech sztuk zostały zamówione przez Agencję Uzbrojenia w konfiguracji ZOP/CSAR. Nie można wykluczyć, że wkrótce dojdzie do podpisania umowy na kolejne maszyny tego typu, co w pełni pozwoli na zastąpienie obecnie używanych w Darłowie Mi-14PŁ oraz Mi-14PŁ/R.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Kolejne fundusze na rozbudowę bazy w Darłowie”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc