Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejne fundusze na remont Orła

10 maja Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o podpisaniu kolejnych dwóch umów związanych z pracami remontowymi na pokładzie okrętu podwodnego ORP Orzeł, który obecnie przechodzi prace naprawcze związane z ubiegłorocznym pożarem.

W ramach przetargów, które ogłoszono w kwietniu, udało się wybrać usługodawców na naprawę pomp wirowych chłodzenia mechanizmów typu CN23 oraz NCW40/15, a także naprawę urządzenia DKS, systemu pomiaru izolacji Omega oraz urządzenia Kontrol-24. Prace przy naprawie mechanizmów CN23 oraz NCW40/15 przeprowadzi firma Akwen Service S.C. z Gdyni, która zaoferowała kwotę 37,4 tys. złotych, a pozostałe prace przeprowadzi JT Ship Service z Gdyni (150 tys. złotych).

Cały czas, pomimo kolejnej próby, nie udało się znaleźć podmiotu, który zrealizowałby naprawę gniazd i kabli do zasilania. Pod koniec kwietnia postępowanie w tej sprawie zostało unieważnione ze względu na brak ofert.

Majowe umowy to kolejne tegoroczne zlecenia na prace na okręcie. W styczniu podpisano kontrakty na czyszczenie i konserwację przedziału V (118,7 tys. złotych),  a także weryfikację stanu technicznego urządzenia DKS, systemu pomiaru izolacji Omega, automatyki Pałładij E oraz sygnalizacji tablic GSE i PPS (33 tys. złotych).

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc