Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna faza przekazania USS Zumwalt

24 kwietnia US Navy poinformowała, że odebrała kolejny etap prac związanych z prototypowym niszczycielem USS Zumwalt. Jednostka, która jest pierwszą z trzech, przeszła proces uruchomienia systemów bojowych za co odpowiadał koncern Raytheon.


Odbiór powyższego elementu prac to wynik polityki US Navy, która zakłada kilkuetapowy proces odbiorów. Początkowo, w maju 2016 roku, odebrano systemy mechaniczne oraz elektryczne za co odpowiadał koncern General Dynamics Bath Iron Works. Powyższy sukces skutkował oficjalnym wcieleniem okrętu do służby, co odbyło się w październiku 2016 roku. Obecnie jednostka stacjonuje w San Diego, gdzie jest częścią 1. Doświadczalnego Dywizjonu Okrętów Nawodnych.

Pomimo doświadczalnego charakteru, tylko w 2019 roku USS Zumwalt spędził w morzu ponad 100 dni, w czasie których przepłynął ponad 9000 mil morskich. Uruchomienie systemów bojowych, a co za tym idzie kolejna faza prób i badań, ma umożliwić osiągnięcie przez jednostkę wstępnej gotowości operacyjnej. Obecnie w San Diego stacjonują dwa niszczyciele omawianego typu. Poza USS Zumwalt mowa o USS Michael Monsoor, który także przechodzi etap uruchomienia systemów bojowych (formalnie wcielony do służby w styczniu 2019 roku). W stoczni General Dynamics Bath Iron Works prowadzone są obecnie prace przy trzeciej (i ostatniej) jednostce serii – USS Lyndon B. Johnson.

(ŁP) Foto: US Navy
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc