Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Indonezja kupi C-130J Super Hercules

11 marca media indonezyjskie, powołując się na rzecznika prasowego Sił Powietrznych, poinformowały, że władze tego kraju zdecydowały się na zakup sześciu średnich samolotów transportowych Lockheed Martin C-130J Super Hercules.

Według planów maszyny mają trafić do służby do końca 2020 roku – może to oznaczać, że podpisanie kontraktu nastąpi w ciągu najbliższych tygodni. Obecnie należy oczekiwać autoryzowania sprzedaży przez Departament Stanu, co wymusza procedura FMS. Oferta amerykańska, według dostępnych informacji, pokonała w rywalizacji europejski koncern Airbus oraz ukraińskiego Antonowa. Wśród atutów C-130J Indonezyjczycy wymieniają infrastrukturę, która już znajduje się na terenie kraju – C-130 Hercules (różnych wersji) są eksploatowane przez siły zbrojne tego kraju od lat. Nowe maszyny mają zastąpić część z najstarszych C-130B/H.

W obszarze Azji południowo-wschodniej C-130J Super Hercules są eksploatowane przez siły zbrojne Australii, Bangladeszu (dwa C-130J odkupione z nadwyżek sprzętowych Wielkiej Brytanii), Indii oraz Republiki Korei. W ostatnich latach, w katastrofach, Indonezyjczycy utracili trzy C-130.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc