Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fincantieri tworzy joint venture, które zbuduje patrolowce dla ZEA

Fot. Fincantieri 

Włoska grupa stoczniowa Fincantieri i EDGE Group ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zawarły porozumienie formalizujące uruchomienie Maestral, wspólnego joint venture (JV), utworzonego pomiędzy obiema firmami z branży stoczniowej, z siedzibą w Abu Zabi.

Wspólne przedsięwzięcie, ogłoszone po raz pierwszy w lutym bieżącego roku, pozwoli wykorzystać możliwości obydwu przedsiębiorstw w zakresie projektowania i produkcji zaawansowanych okrętów wojennych. EDGE posiada 51% udziałów w JV, z prawem pierwokupu w przypadku zamówień państw spoza NATO, a także szeregu zamówień strategicznych złożonych przez niektóre wybrane państwa członkowskie NATO, zaś zakres zamówień szacowany jest na około 30 mld EUR.

Po podpisaniu umowy ogłoszono duże zamówienie o wartości 400 mln EUR na 10 morskich okrętów patrolowych (OPV), przeznaczonych dla Straży Wybrzeża Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 51-metrowe OPV typu P51MR, oparte na sprawdzonym modelu Saettia, to jednostki, które wyróżniają się wysoką modułowością, statecznością w trudnych warunkach morskich, zmniejszoną sygnaturą radarową i dużą elastycznością operacyjną. Ceremonia podpisania odbyła się w obecności Jego Wysokości Szejka Khaleda bin Mohameda bin Zayeda Al Nahyana, księcia koronnego Abu Zabi.

Maestral skoncentruje się na sprzedaży, operacjach biznesowych i inżynierii w zakresie projektowania i wsparcia technicznego, oferując jednocześnie możliwości zatrudnienia wysoko wykwalifikowanym pracownikom lokalnym i międzynarodowym.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc