Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Cywilny transport lotniczy na rzecz Sił Zbrojnych

6 lutego 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy opublikowała zaproszenie do udziału w postępowaniu przetargowym dotyczącym wieloletniej usługi przewozu personelu i ładunków cywilnym transportem lotniczym.

Zamawiający poszukuje dostawcy usługi transportu lotniczego na okres siedmiu lat. Transport ma odbywać się na obszary nie objęte działaniami wojennymi, a przelot ma być realizowany samolotami wąskokadłubowymi średniego (Boeing 737 lub ekwiwalent) bądź dalekiego (Boeing 757 lub ekwiwalent) zasięgu, a także szerokokadłubowymi (Boeing 767 lub ekwiwalent). Szacuje się, że umowa będzie mieć wartość około 74 mln złotych bez VAT. Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie wniosków do 7 marca bieżącego roku.

Wykorzystanie potencjału cywilnych samolotów jest znaną procedurą w transporcie lotniczym, który pozwala na ograniczenie wykorzystania sprzętu wojskowego, przy jednoczesnym wyższym komforcie podróży. W bieżącym wieku tego typu procedurę wykorzystywano do transportu żołnierzy Wojska Polskiego uczestniczących m.in. w działaniach w Iraku – wówczas most powietrzny był wspierany przez Stany Zjednoczone.

(ŁP) Foto: US Army
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc