Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Co dalej z kompleksem hydroakustycznym ORP Orzeł?

22 kwietnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o dwóch ważnych elementach dotyczących remontów i napraw okrętu podwodnego ORP Orzeł.


Najważniejszym wydarzeniem jest otwarcie ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym naprawy kompleksu hydroakustycznego MGK-400 zamontowanego na okręcie. Postępowanie w tej kwestii toczy się od stycznia bieżącego roku i (najprawdopodobniej) nie zakończy się sukcesem. Zamawiający otrzymał jedną ofertę, którą złożyła firma JT Ship Service Tomasz Jatkowski z Gdyni. Przy okazji otwarcia Komenda Portu Wojennego poinformowała, że planuje przeznaczyć na remont kwotę 1,6 mln złotych brutto, natomiast oferta powyższej firmy opiewa na kwotę 4,1 mln złotych brutto.

Jest to kolejna próba naprawy kompleksu. Poprzednia została podjęta w 2018 roku i wówczas zakończyła się niepowodzeniem, gdyż żaden (z trzech) potencjalnych wykonawców nie złożyły oferty ostatecznej.

Tego samego dnia Komenda Portu Wojennego ogłosiła, że dokonała wyboru w innym przetargu dotyczącym remontu elementów wyposażenia ORP Orzeł. Przedsiębiorstwo DROPPEN F.G., za 16500 złotych, ma wykonać usługę naprawy pompy wirowej chłodzenia wałów NCW 40/15 - w powyższym postępowaniu uczestniczyły cztery podmioty.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc