Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Agencja Uzbrojenia kupuje sprzęt dla saperów i strzelców

Przystawka NSV-1000. Fot. Hensoldt

10 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu z Griffin Group S.A. Defence Sp.k. umowy dotyczącej dostaw elementów systemu detonacji ciągłej STS oraz przystawek noktowizyjnych.

Powyższa umowa została zawarta 7 marca bieżącego roku i ma całkowitą wartość 30,3 mln PLN. Jak wskazuje komunikat zamawiającego, umowa obejmuje dostawy systemu detonacji ciągłej STS (30 m, 65 m, 100 m, 320 m) i przystawek noktowizyjnych NSV-1000. Dostawy mają zostać zrealizowane do czterech składów materiałowych zlokalizowanych na terenie kraju w ciągu trzech lat od podpisania umowy. W udzieleniu zamówienia zastosowano procedurę negocjacji z jednym wykonawcą, co wynikało z faktu, że Griffin Group S.A. Defence Sp.k. jest wyłącznym przedstawicielem producentów na rynku krajowym.

System detonacji ciągłej STS jest wykorzystywany przez saperów Wojska Polskiego do detonowania ładunków wybuchowych podczas prowadzenia prac minerskich różnego typu (m.in. niszczenia niewybuchów i niewypałów, prac wyburzeniowych czy tworzenia sieci minerskich).

Z kolei przystawki noktowizyjne NSV-1000, produkowane przez Hensoldt Optronics GmbH, stanowią element skonfigurowanego zestawu oprzyrządowania do broni strzeleckiej, który obejmuje także lunety celownicze Schmidt & Bender 3-12x50PM II, celowniki holograficzne HWS oraz lunety powiększające G-33. Dzięki swoim parametrom, NSV-1000 może być stosowany zarówno do broni wyborowej oraz karabinków piechoty. Nie można wykluczyć, że będzie stosowany wraz z lunetami celowniczymi w konfiguracji karabinów wyborowych strzelców Wojska Polskiego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc