Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

ZM Tarnów S.A. wyeksportują kolejną partię armat przeciwlotniczych ZU-23-2CP

ZM Tarnów S.A. poinformowały o podpisaniu umowy na dostawę 100 armat ZU-23-2CP do nieujawnionego klienta eksportowego. Fot. ZM Tarnów S.A.

29 marca należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A. poinformowały o podpisaniu, 19 marca, kontraktu z nieujawnionym klientem eksportowym na sprzedaż armat przeciwlotniczych ZU-23-2CP.

Umowa ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku. Producent nie poinformował o odbiorcy ani o wartości kontraktu. Co ważne jest to kolejny sukces tego typu w ostatnim czasie. W 2020 roku ZM Tarnów S.A. także podpisał kontrakt na 100 armat tego typu. Rodzina ZU-23-2 jest popularnym środkiem bojowym w licznych państwach Afryki oraz Bliskiego Wschodu - być może tam trafi także nowa partia uzbrojenia wyprodukowana w Tarnowie.

ZU-23-2CP może zwalczać przeciwnika przy wykorzystaniu 23 mm amunicji przeciwpancerno-zapalająco-smugowej API (BZT), odłamkowo-burząco-zapalająco-smugowej HEI-T (OFZT) oraz przeciwpancernej podkalibrowej smugowej APDS-T i FAPDS-T. Zgodnie z deklaracjami producenta, może zwalczać cele latające znajdujące się w odległości do 2500 metrów i wysokości do 1500 metrów od stanowiska ogniowego. Dodatkowo jest to także efektywny środek zwalczania celów naziemnych znajdujących się w odległości do 2000 metrów od stanowiska ogniowego.

W ostatnich latach ZM Tarnów S.A. jest jednym z podmiotów należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. odnoszących sukcesy eksportowe. Poza armatami ZU-23-2CP można wymienić sprzedaż karabinów wyborowych kalibru 12,7 mm.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “ZM Tarnów S.A. wyeksportują kolejną partię armat przeciwlotniczych ZU-23-2CP”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc