Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Witold Słowik nowym prezesem zarządu PCO S.A.

Fot. materiały prasowe

Firma PCO S.A. podała na swojej stronie internetowej, że 9 marca 2022 r. Witold Słowik został powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki.

Witold Słowik w okresie od września 2018 do lutego 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., spółki-matki PCO S.A. Gdy kierował on PGZ S.A. w zarządzie spółki obecni byli jeszcze Radosław Domagalski-Łabędzki i Michał Kuczmierowski. Wszyscy trzej zostali odwołani właśnie w lutym 2020 r.

Na stanowisku prezesa zarządu PCO S.A. Witold Słowik zastąpił Pawła Glicę, który od września 2016 r. pełnił funkcję członka zarządu spółki, a od lipca 2019 r. p.o. prezesa. Z kolei prezesem zarządu i dyrektorem generalnym PCO S.A. Paweł Glica był od sierpnia 2019 r.

Następnie w sierpniu 2020 r. Witold Słowik został powołany przez radę nadzorczą na stanowisko członka zarządu – dyrektora ds. operacyjnych firmy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Witold Słowik jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Krakowskiej Szkoły Managerów oraz podyplomowych studiów w zakresie zarządzania nieruchomościami na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. W 2018 r. ukończył Program ARGO Top Public Executive – zagraniczny program kształcenia dla kadry zarządzającej w administracji publicznej organizowany przez IESE Business School oraz Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Uczestniczył też w wielu kursach i szkoleniach z zakresu rachunkowości i finansów.

Od 26 listopada 2015 r. sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a od 18 stycznia do 20 września 2018 r. podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju - podaje komunikat. Był odpowiedzialny za dystrybucję środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, wdrażanie instrumentu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF), wdrażanie instrumentów Planu Junckera oraz rozwój Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Wcześniej, od 2013 r., sprawował funkcję pełnomocnika Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. ds. budowy Centrum Wystawienniczo-Kongresowego województwa podkarpackiego w podrzeszowskiej Jasionce – projektu współfinansowanego ze środków Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Z kolei od września 2006 r. do października 2011 r. był prezesem zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A. w Warszawie.

Z kolei latach 2002-06, jako dyrektor Biura Strategii Rozwoju i Integracji Europejskiej (późniejszego Biura Funduszy Europejskich) w Urzędzie m.st. Warszawy, koordynował prace związane z pozyskaniem dla Warszawy łącznie przeszło 2 mld PLN z funduszy unijnych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc