Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Pociski NSM do hiszpańskich fregat

Fot. Kongsberg

15 grudnia spółka Kongsberg Defence & Aerospace zawarła umowę z NSPA na dostawę pocisków przeciwokrętowych NSM z przeznaczeniem do uzbrojenia fregat Armada Española.

Wartość kontraktu wyniosła 305 mln EUR. Nie podano liczny zakupionych pocisków NSM (Naval Strike Missile). W tym przypadku Kongsberg po raz sprzedaje swoje pociski za pośrednictwem NSPA (NATO Support and Procurement Agency), czyli NATO-wskiej Agencji Wsparcia i Zamówień. Ponadto firma równolegle podpisze umowę o współpracy z hiszpańską Dyrekcją Generalną ds. Uzbrojenia i Materiałów (Dirección General de Armamento y Material, DiGAM), stanowiącą podstawę do opracowania planu przemysłowego, który zmaksymalizuje współpracę i zaangażowanie hiszpańskiego przemysłu. Obejmuje to możliwość stania się częścią globalnego łańcucha dostaw pocisków rakietowych oraz propozycję ustanowienia pełnego cyklu konserwacji NSM w bazie morskiej Rota, we współpracy z lokalnym przemysłem.

Hiszpańska Marynarka Wojenna wybrała NSM w 2022 roku. Pociski w pierwszej kolejności trafią na nowo budowane fregaty typu F-110. Ponadto NSM-y mają zastąpić stare pociski przeciwokrętowe Boeing Harpoon na fregatach poprzedniej generacji, typu F-100, w ramach planowych remontów i modernizacji MLU (MidLife Upgrade).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc