Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe karabinki GROT już w Straży Granicznej

Fot. SG

Dostawa 240 karabinków automatycznych MSBS GROT C16 FB A2 kal. 5,56x45mm dotarła już do Straży Granicznej. W najbliższych dniach zostaną przekazane do oddziałów SG. Umowa na zakup tej partii broni została podpisana podczas tegorocznych targów POLSECURE II w Kielcach.

Karabinki automatyczne MSBS GROT C16 to nowatorskie w skali światowej rozwiązania w dziedzinie broni modułowej.Ich modułowa budowa pozwala na stworzenie szeregu rozwiązań konstrukcyjnych w oparciu o elementy bazowe broni tj. zespół lufy, zespół komory zamkowej, zespół suwadła. Możliwa jest szybka jej modyfikacja przez końcowego użytkownika w zależności od potrzeb. Karabinki te to również wysoka ergonomia i pełna możliwość dostosowania dla strzelców prawo- i leworęcznych, ponieważ wszystkie manipulatory odpowiadające za obsługę są umieszczone symetrycznie po obu stronach broni (zatrzask zamka, zatrzask magazynka, dźwignia przeładowania). Użytkownik w krótkim czasie może zmienić, z użyciem narzędzi dostępnych w przyborniku, kierunek wyrzucania łusek na lewą lub prawą stronę.

MSBS GROT to karabinek, który sprawdził się w służbie Straży Granicznej. Jest wszechstronny i praktyczny. Może być używany zarówno w terenie, jak i w sytuacjach, które wymagają szybkiej reakcji. Można łatwo przystosować go do realizacji konkretnych zadań, dlatego zdecydowano się na zakup kolejnych egzemplarzy.

Umowa na zakup broni została podpisana z Fabryką Broni „Łucznik” - Radom Sp. z o. o.  w kwietniu br., podczas targów Polsecure II w Kielcach. Podpisał ją Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga.

Pierwsze karabinki Grot trafiły do formacji już w 2018 r. Planowane są kolejne zakupy tej broni.

Źródło: informacja prasowa SG

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc