Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe Bieliki przylatują do Dęblina

Ministerstwo Obrony Narodowej

20 października minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że do 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie przyleciały dwa nowe odrzutowe samoloty szkolenia zaawansowanego Leonardo M-346 Bielik. 

Według upublicznionej informacji, 20 października przyleciał egzemplarz o numerze 7710, który dołączył do dostarczonego wcześniej (najprawdopodobniej 5 października) 7709. We Włoszech przygotowane do dostawy są dwa kolejne, które noszą numery 7711 oraz 7712. Wszystkie pochodzą z partii zamówionej przez Inspektorat Uzbrojenia w marcu 2018 roku. Wszystkie mają zostać dostarczone do końca października, chyba że procedura opóźni się ze względu na covid-19. W grudniu 2018 roku zamówiono kolejne cztery, które mają zostać dostarczone do końca października 2022 roku - łącznie 41. Baza Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie będzie posiadać szesnastoma maszynami tego typu. 

Polska jest jednym z pięciu państw, które zamówiły samoloty rodziny Leonardo M-346 Master. Obecnie są eksploatowane we Włoszech, Singapurze, Izraelu oraz Polsce. Dodatkowo nieujawniony klient zamówił sześć maszyn – prawdopodobnie trafią do Turkmenistanu. Obecnie maszyny dla użytkownika są już zmontowane i przechodzą próby w locie bez znaków przynależności państwowej. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc