Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Relacja z konferencji i wystawy InSec – dzień drugi

Drugi i zarazem ostatni dzień Międzynarodowej Wystawy i Konferencji  Bezpieczeństwa Granic i Bezpieczeństwa Wewnętrznego InSec 2017 upłynął spod znaku modernizacji służb mundurowych i bezpieczeństwa imprez masowych oraz infrastruktury krytycznej.

 

Pierwszy panel dnia drugiego, w którym wzięli udział przedstawiciele policji, państwowej straży pożarnej, straży granicznej oraz przemysłu wytwarzającego sprzęt dla powyższych podmiotów obfitował w dyskusję na temat nowych rozwiązań i technologii zwiększających zarówno bezpieczeństwo jak i komfort służby. Podkreślano potrzebę dalszej modernizacji technicznej polskich służb porządku publicznego oraz wskazywano na liczne rozwiązania możliwe do zakupienia u rodzimych producentów.

 

Drugi panel, z udziałem m.in. Beaty Kempy, Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz przedstawicieli MSWiA, Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Straży Ochrony Kolei oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dotyczył bezpieczeństwa imprez masowych. Omówiono doświadczenia polskie i zagraniczne w tym zakresie oraz przedstawiono najnowsze trendy w zakresie technologii służących zwiększaniu skuteczności służb zabezpieczających tego rodzaju wydarzenia.

 

Ostatnia część konferencji, w której panelistami byli reprezentanci policji, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, akademii oraz sektora biznesowego dotyczyła ochrony infrastruktury krytycznej. Tak jak w przypadku poprzednich paneli, skupiono się na dobrych praktykach i problemach związanych z zabezpieczaniem tego rodzaju obiektów oraz podkreślano potrzebę inwestycji w nowe technologie zwiększające bezpieczeństwo samych zakładów jak i otoczenia.

 

Podsumowując całe wydarzenie należy stwierdzić, że organizatorom udało się stworzyć ciekawą platformę do dyskusji na aktualne tematy, podczas której wielu znamienitych gości mogło przedstawić swoje opinie i doświadczenia. Także wystawa producentów i dystrybutorów sprzętu dla służb mundurowych okazała się sukcesem. Pomimo stosunkowo niewielkiego obszaru udało się zaprezentować sprzęt kilkudziesięciu firm i również w tym zakresie całość wydarzenia przekroczyła oczekiwania.

[cycloneslider id="insec2"]

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc