Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

GlobalEye debiutuje w Dubaju

Z całą pewnością jedną z najciekawszych konstrukcji wojskowych prezentowanych w trakcie rozpoczętego 17 listopada Międzynarodowego Salonu Lotniczego w Dubaju jest samolot wczesnego ostrzegania i dowodzenia Saab GlobalEye.

Prezentowany egzemplarz to jeden z trzech zamówionych przez Zjednoczone Emiraty Arabskie w 2015 roku. Obecnie cała trójka przechodzi prace związane z badaniami pozwalającymi na certyfikowanie całości, a także służy do rozpoczętego cyklu szkolenia personelu. Dzięki realizacji projektu zgodnie z harmonogramem, producent wygospodarował czas do prezentacji jednego z egzemplarzy w Dubaju – jest to międzynarodowy debiut powyższego rozwiązania. Saab GlobalEye bazuje na odrzutowym samolocie dyspozycyjnym Bombardier Global 6000, który otrzymał rozbudowany zestaw środków obserwacji technicznej. W walce o powyższe zamówienie Saab pokonał m.in. producentów amerykańskich, oferujących E-737 oraz E-3D Hawkeye.

Obecnie Saab zakończył prace nad przebudową wszystkich trzech płatowców, dostawy do klienta mają rozpocząć się do końca pierwszego kwartału 2020 roku. Rozwiązania zastosowane w konstrukcji budzą zainteresowanie innych, potencjalnych, klientów, którzy wykorzystają okazję do zapoznania się w Dubaju z gotowym płatowcem.

(ŁP) Foto: Saab
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc