Zaloguj

COMP@N elastyczny system łączności

COMP@N elastyczny system łączności

COMP@N elastyczny system łączności

Należący do Grupy WB gdyński Radmor wprowadza do oferty rodzinę radiostacji programowalnych Comp@n, charakteryzujących się niespotykaną dotąd na rynku uniwersalnością, elastycznością i łatwością dostosowania funkcjonalności do wymagań użytkownika.

Najnowsza gama produktów wychodzi naprzeciw wymaganiom klienta, który oczekuje radiostacji mogącej zmieniać dynamicznie swoją funkcjonalność w zależności od specyfiki sytuacji i okoliczności w jakich ma zostać użyta. Zakres funkcjonalności jest definiowany poprzez oprogramowanie (SDR, Software Defined Radio). Dzięki temu to sam użytkownik decyduje o tym czy będzie to urządzenie o podstawowej funkcjonalności, czy będzie pracować w oparciu o bardziej złożone mechanizmy lub też umożliwi wykorzystanie wszystkich dostępnych funkcji.
W przypadku obsługiwanych częstotliwości możliwy jest wybór trzech zakresów. Najbardziej uniwersalnym i zapewniającym największy wachlarz możliwości w zakresie obsługiwanych waveformów (WF) jest blok RF pracujący w zakresie 20÷520 MHz. Pozostałe dwa, z zawężonymi pasmami pracy, ukierunkowane są na uzyskanie niższej ceny produktu i wyższej wydajności pracy na jednym akumulatorze.
Dzięki wyborowi produktów Radmoru możliwe jest uzyskanie kompromisu między mniejszymi kosztami urządzenia a większą elastycznością, pozwalającą na obsługę bardziej skomplikowanych WF-ów, tych obecnie oferowanych i tych, które powstaną w przyszłości. Największą zaletą opracowanego rozwiązania jest gotowość do opracowania wyspecjalizowanego bloku cyfrowego przetwarzania, zgodnego z konkretnymi, szczegółowymi wymaganiami klienta.
Elastyczność systemu umożliwia jego rozbudowę o inne aktualnie eksploatowane oraz przyszłe radiostacje i systemy łączności. W ten sposób uzupełnia trzon systemu o dodatkowe usługi i możliwe scenariusze operacyjne.
Radmor S.A. stale pracuje nad kompleksowym rozwojem systemu, wzbogacając funkcjonalności poszczególnych jego elementów i opracowując nowe.

Pełna wersja artykułu dostępna w e-wydaniu za darmo >>>

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
bookusercrosslistfunnelsort-amount-asc