Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Airbus A321 dołączą do floty linii lotniczych Small Planet Airlines

Pozyskanie Airbusów A321 i kolejnych Airbusów A320 oraz rezygnacja z Boeingów 737-300 – to główne zmiany, zaplanowane przez Small Planet Airlines na okres wakacyjny. Latem flota przewoźnika będzie liczyć 21 Airbusów. Dzięki tej zmianie i unowocześnionym kabinom pasażerskim firma wyróżni się na tle innych przewoźników wypoczynkowych w Europie. Nowe wyposażenie wnętrza i dodatkowe usługi będą dostępne we wszystkich samolotach Small Planet Airlines jeszcze tej zimy.
Modernizacja obejmie instalację nowych siedzeń Recaro, specjalnego oświetlenia LED, a także wewnętrznej bezprzewodowej sieci AirFi, dzięki której pasażerowie skorzystają z multimediów na swoich urządzeniach mobilnych. Wszystkie te udogodnienia znajdą zastosowanie także w Airbusach 321 – mówi Jarosław Jeschke, CEO Small Planet Airlines Sp. z o. o., należącej do Small Planet Group.
Cztery nowoczesne samoloty typu A321, wyprodukowane w latach 2004-2007, uzupełnią flotę Small Planet Airlines latem. W każdym z nich znajdzie się 220 foteli pasażerskich, dzięki czemu przewoźnik zaoferuje więcej miejsc na pokładzie na najbardziej popularnych trasach. A321 będą obsługiwały loty między lotniskami w Polsce i kurortami nad Morzem Śródziemnym. Firma stopniowo przechodziła od samolotów typu Boeing 737-300 do Airbusów A320, ostatecznie wycofując wszystkie Boeingi. Ponadto tej zimy również najstarszy z A320 został wycofany i wymieniony na nowszy samolot. Firma planuje dalszą modernizację floty, poprzez pozyskiwanie nowszych A320 oraz A321.
Small Planet Airlines to przewoźnik turystyczny, świadczący usługi dla pasażerów z Europy (w tym Wielkiej Brytanii, Polski, Litwy, Włoch i Niemiec) oraz Azji. Linia dysponuje 21 samolotami typu Airbus A320/A321. Współpracuje z największymi biurami podróży na świecie, w sezonie wakacyjnym obsługując loty do Grecji, Hiszpanii, Turcji, Bułgarii i innych krajów. W sezonie zimowym część floty jest wykorzystywana w regionie azjatyckim; linie organizują także loty czarterowe. (Small Planet Airlines)

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc