Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Ręczny, gazowy czy elektryczny? Po jaką broń ASG warto sięgnąć?

Fot.: materiały prasowe.

ASG, w rozwinięciu Air Soft Gun, to doskonale odwzorowana replika broni palnej. Do złudzenia przypominająca pierwowzór, jest wykorzystywana w bitwach rozgrywających się według wcześniej przygotowanego scenariusza, wyłącznie w określonej przestrzeni. Chcesz spróbować, ale wciąż nie wiesz, jaki sprzęt ASG jest dla Ciebie? Czytaj dalej i sprawdź po jaką broń warto sięgnąć.

ASG w Polsce – repliki w świetle prawa

W myśl obowiązującej w Polsce ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 roku, sprzęt ASG nie jest uznawany za broń palną. W praktyce oznacza to, że pistolety ręczne, gazowe i elektryczne mogą być wykorzystywane w trakcie planowanych wcześniej rozgrywek, nawet jeśli decydujesz się korzystać ze sprzętu strzelającego metalowymi kulkami.

ASG dla początkujących i nie tylko – sprawdź, jaką broń wybrać

Sam widzisz – repliki ASG są legalne i bezpieczne, a sama zabawa – emocjonująca. Chcesz spróbować swoich sił na polu bitwy, a może – Twoja przygoda z replikami rozpocznie się na przydomowym podwórku? Bierzesz udział w walkach regularnie i zdecydowałeś się na wymianę broni? Motywacje nie mają znaczenia – poradnik, który przygotowaliśmy poniżej, pomoże w podjęciu właściwej decyzji amatorom i zawodowcom.

Pistolety ręczne, czyli sprężynowe

Pistolety ręczne, zwane sprężynowymi, to broń ASG dedykowana początkującym. Chociaż nie powinny Cię zawieźć na polu bitwy, zdecydowanie lepiej wykorzystać je podczas zabawy na przydomowym podwórku. Jak działają?

W pistoletach ręcznych kulka jest wystrzeliwana strumieniem powietrza, a to z kolei jest ściskane w cylindrze, poprzez ruch naciągniętego sprężyną tłoka. Skąd określenie „ręczny”? Ta replika wymaga każdorazowego manualnego naciągnięcia sprężyny po oddanym strzale. Nietrudno zauważyć, że pod ostrzałem nieprzyjaciela takie rozwiązanie może być uciążliwe.

Pistolety gazowe

Pistolety gazowe to propozycja dedykowana zdecydowanie bardziej zaawansowanym zawodnikom ASG. W kolbie takiego modelu znajduje się zbiornik z gazem (najczęściej dwutlenkiem węgla) – za pomocą którego wystrzeliwana jest kulka. Takie rozwiązanie nie wymaga każdorazowego naciągania sprężyny, jak ma to miejsce w przypadku pistoletów ręcznych. Dlaczego takie rozwiązanie to propozycja dla tych, którzy już strzelali?

Posługiwanie się takim rodzajem broni gwarantuje maksymalnie realistyczne przeżycia. W praktyce oznacza to, że oddając strzał, musisz liczyć się z wyraźnym odczuciem odrzutu broni.

Pistolety elektryczne

Wciąż szukasz repliki, która na polu bitwy pozwoli Ci na jeszcze więcej? Sprawdź, co mogą Ci zaproponować pistolety elektryczne. Co wyróżnia taki sprzęt ASG i czy jest odpowiedni również dla początkujących?

Pistolety elektryczne zostały wyposażone w silnik o specjalnej konstrukcji. Dzięki temu system przekładniowy może naciągać sprężynę wraz z tłokiem. Po zwolnieniu tłoka, ten gwałtownie spręża powietrze w cylindrze i powoduje wystrzelenie kulki. Pistolety elektryczne to najczęściej repliki broni strzelających ogniem.

Decydując się na replikę elektryczną, musisz mieć świadomość, że będzie wymagała systematycznego ładowania. Spontaniczne wypady na pole walki w związku z tym nie zawsze mogą się okazać możliwe.

Gdzie kupić dobrej jakości pistolet ASG?

Nie wiesz, gdzie w Polsce znajdziesz sklepy ASG? Najlepiej – w sieci! Jeśli szukasz nie tylko sprzętu ASG, ale także – profesjonalnego wyposażenia taktycznego, odwiedź AFG Obrona. Bogaty asortyment to niewątpliwa zaleta tego miejsca – w jednym miejscu kupisz wszystko, czego potrzebujesz, żeby rozpocząć albo kontynuować przygodę, oszczędzając czas i pieniądze.

Artykuł sponsorowany.

Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc