Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WZM S.A. z umową na szkolenie mechaników Leopardów 2

27 października 2. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu umowy z Wojskowymi Zakładami Motoryzacyjnymi S.A. z Poznania w sprawie realizacji szkolenia mechaników podwozia czołgów Leopard 2A4/A5.

Postępowanie przetargowe w powyższej kwestii uruchomiono 28 sierpnia bieżącego roku – zakładało realizację szkolenia trzech czteroosobowych grup żołnierzy według programu szkolenia zatwierdzonego przez Szefa  Szefostwa  Służby  Czołgowo-Samochodowej Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Ostatecznie oferty złożyło dwóch oferentów – WZM S.A. z Poznania oraz Rheinmetall Landsysteme GmbH. Zwycięstwo przyznano firmie z Poznania ze względu na wartość oferty (700 tys. złotych brutto), a także fakt formalnego odrzucenia oferty niemieckiej, która nie dość, że opiewała na wyższą kwotę (1,7 mln złotych brutto) to posiadała braki formalne.

Umowa z WZM S.A. została podpisana 16 października i ma zostać zrealizowana do połowy grudnia bieżącego roku. Po jego zakończeniu, mechanicy mają posiadać wiedzę do praktycznych realizacji przeglądów podwozia w poziomach F1-F4.

WZM S.A. realizują obecnie obsługi czołgów rodziny Leopard 2A4/A5 na poziomach od F1 do F6. Obecnie na terenie zakładów znajduje się autoryzowane centrów napraw silników, a także skrzyń przekładniowych.

(ŁP) Foto: WZM S.A.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc