Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Prezentacja radaru SABRE M200 Vigilante

Embraer we współpracy z Exército Brasileiro zaprezentował stację radiolokacyjną do wykrywania celów niskolecących i kierowania ogniem artylerii przeciwlotniczej SABRE M200 Vigilante. Fot. Embraer

10 grudnia brazylijska firma Embraer we współpracy z Wojskami Lądowymi Federacyjnej Republiki Brazylii (Exército Brasileiro) zaprezentowała nowy radar do wykrywania celów niskolecących i kierowania ogniem artylerii przeciwlotniczej SABRE M200 Vigilante.

Uroczysta prezentacja odbyła się w zakładach Embraera w Campinas. Nowa stacja radiolokacyjna została opracowana we współpracy z wojskowymi instytucjami badawczymi z myślą o wyposażeniu w nią pododdziałów obrony przeciwlotniczej, ale również o poszerzeniu eksportowej oferty producenta. Nowy radar jest również zwieńczeniem wysiłków na rzecz opracowania rodzimych brazylijskich rozwiązań do cyfrowych radarów z antenami z szykiem fazowanym. Rozwój brazylijskich kompetencji w zakresie projektowania i produkcji radarów ma być kontynuowany w kolejnych latach, także we współpracy z wojskiem. To ostatnie liczy, że SABRE M200 Vigilante szybko wejdzie do służby, dzięki czemu jej systemy przeciwlotnicze zyskają nowoczesną stację radiolokacyjną kontrolującą przestrzeń powietrzną na małych wysokościach. Nowy radar ma uzupełnić starsze SABRE M60 (także służący do wykrywani niskolecących celów powietrznych) i SENTIR M20 (radar pola walki). W przyszłości mają pojawić się kolejne radary, np. SABRE M200 Multi-Mission do wykrywania obiektów na średnich wysokościach.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc